BEPANTHEN Sensiderm Krem 20 g

 • 21,00 zł
 • szt.

BEPANTHEN Sensiderm Krem 20 g

Skład
Woda, triglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, gliceryna, glikol pentylenowy, oliwa z oliwek, pantenol, alkohol cetearylowy, masło shea, cytrynian stearynianu glicerylu, olejek z nasion Limnanthes alba, glikol butylenowy, uwodorniona lecytyna, ceramid 3, sól sodowa PCA, skwalen, glicyryzynian stearylu, karbomer, karbomer sodowy, guma ksantanowa, kwas hydroksyfenylopropamidobenzoesowy

Właściwości i zastosowanie

 • Bepanthen® Sensiderm Krem łagodzący świąd jest formułą niezawierającą kortyzonu. Bepanthen® Sensiderm Krem jednocześnie łagodzi świąd i powoduje regenerację bariery skórnej, co sprzyja zdrowieniu skóry i zmniejsza chęć drapania się.
 • Suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, alergiczne reakcje skórne i inne podrażnienia mogą wywoływać zaczerwienienie, obrzęk i świąd skóry. Intensywne swędzenie, które może wystąpić, powoduje chęć drapania się. To z kolei może powodować jeszcze większe uszkodzenie skóry.
 • Bepanthen® Sensiderm Krem to biały krem niezawierający kortyzonu, który dzięki zawartym w nim składnikom jednocześnie łagodzi świąd i powoduje regenerację bariery skórnej, co sprzyja zdrowieniu skóry i zmniejsza chęć drapania się.
 • Bepanthen® Sensiderm Krem stosuje się w celu zmniejszenia świądu i zaczerwienienia w następujących przypadkach podrażnienia skóry:
  • suchość skóry,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • wyprysk,
  • reakcje alergiczne.
 • Bepanthen® Sensiderm Krem wzmacnia barierę skórną dzięki zastosowaniu technologii lipidów lamelarnych. Zawiera lipidy o lamelarnej (blaszkowatej) strukturze, podobnej do struktury własnych lipidów skóry, takich jak ceramidy. Lamelarnie zorientowane lipidy mogą być wbudowywane w uszkodzoną barierę lipidową warstwy rogowej i łączyć się z nią, w ten sposób ją odbudowując. W pełni nienaruszona bariera ochronna ma istotne znaczenie, ponieważ jej uszkodzenie powoduje świąd. Długotrwałe nawilżenie sprzyja zdrowieniu skóry, przez co zmniejsza się świąd i podrażnienie.
 • Bepanthen® Sensiderm Krem zawiera również fizjologiczne humektanty, takie jak gliceryna, które wiążą wodę w skórze, tak jak to ma miejsce w warunkach fizjologicznych. Działanie to jest wspomagane przez pantenol, który nawilża skórę, dzięki czemu zapewnia optymalne warunki do naturalnego procesu jej regeneracji.
 • W przeciwieństwie do zwykłych kremów, Bepanthen® Sensiderm Krem nie zawiera takich emulgatorów, które mogłyby uszkadzać delikatną strukturę lipidów lamelarnych skóry. Bepanthen® Sensiderm Krem nie zawiera substancji zapachowych ani konserwujących, które mogłyby mieć właściwości drażniące.
 • Bepanthen® Sensiderm Krem łagodzi swędzenie, oddziaływując na skórę na trzy sposoby:
  • poprzez dostarczanie lipidów (np. ceramidów) w postaci jak najbardziej zbliżonej do występującej w zdrowej skórze (lamele), dzięki technologii lipidów lamelarnych;
  • poprzez dostarczanie fizjologicznych substancji nawilżających zwiększających zawartość wody w skórze;
  • poprzez dostarczanie naturalnych lipidów o właściwościach pielęgnacyjnych.
 • Pozwala to na przywrócenie bariery skórnej, co prowadzi do złagodzenia świądu.

Stosowanie
Bepanthen® Sensiderm Krem jest przeznaczony do łagodzenia świądu i zaczerwienienia spowodowanych przez podrażnienia niezranionej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Takie podrażnienia występują w przebiegu takich stanów jak suchość skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, reakcje alergiczne.
Bepanthen® Sensiderm Krem można stosować zawsze kiedy jest potrzebny.
Produkt nie zawiera kortyzonu.
Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku stwierdzonych uczuleń na jakikolwiek ze składników. Gdy rozwinie się reakcja alergiczna, należy zaprzestać stosowania produktu.
Nie stosować na zranioną skórę.
Ciąża i okres karmienia piersią
Bepanthen® Sensiderm Krem można stosować w trakcie ciąży i karmienia
piersią. W przypadku stosowania go w okresie karmienia piersią należy bezwzględnie zmyć wszelkie pozostałości kremu ze skóry piersi/z brodawek przed następnym karmieniem.
Uwagi
Bepanthen® Sensiderm Krem można bezpiecznie stosować u niemowląt, jednak w przypadku konieczności jego długotrwałego stosowania lub nakładania na duże powierzchnie zaleca się konsultację z lekarzem.
W przypadku jakiejkolwiek reakcji skórnej na produkt należy go odstawić i w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza.
W razie wystąpienia pierwszych objawów zakażenia, należy zasięgnąć porady lekarza.
Produkt wyłącznie do stosowania zewnętrznego.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie stosować produktu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Działania niepożądane
W przypadku stosowania produktu zgodnie z zaleceniami nie powinny
wystąpić działania niepożądane. Jednak mogą występować pojedyncze przypadki miejscowych reakcji skórnych, podobnie jak podczas stosowania jakichkolwiek innych preparatów dermatologicznych.