Beta-karoten + E (Naturell) 60 tabletek

  • 18,00 zł
  • szt.

Beta-karoten + E (Naturell) 60 tabletek

Suplement diety

Beta-karoten (prowitamina A) należy do grupy karotenoidów: naturalnych barwników roślinnych, szeroko rozpowszechnionych w żółtych, pomarańczowych i czerwonych warzywach oraz owocach. Co zawiera beta-karoten? Występuje on głównie w marchwi, pomidorach, dyni, morelach, brzoskwiniach i jarzębinie. Jego źródłem są też ciemnozielone warzywa liściaste (szpinak, szczaw, kapusta włoska, sałata, jarmuż, brokuły, nać pietruszki) i nierafinowany olej kokosowy. Właściwości beta karotenu pozwalają go w organizmie przekształcić w witaminę A. Jak działa beta karoten w nadmiarze? Gromadzi się w tkance podskórnej, nadając skórze charakterystyczne zabarwienie.

Jedna tabletka zawiera:

Witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu) 10 mg - TE* (83%**)

Witamina A 1000 µg (6 mg beta-karoten) RE***(125%**)

* - ekwiwalent alfa-tokoferolu
** - procent realizacji referencyjnych wartości spożycia
*** - ekwiwalent retinolu (1 μg retinolu= 6 μg beta-karotenu)

Skład:

Substancje wypełniające: fosforany wapnia (fosforan diwapniowy), celuloza mikrokrystaliczna; witamina A (beta-karoten), witamina E (octan DL-alfa tokoferylu), substancje glazurujące: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), dwutlenek krzemu, hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), barwnik: dwutlenek tytanu, substancja glazurująca: glikol polietylenowy. Może zawierać ryby i ich składniki pochodne

Sposób użycia:

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka dziennie po posiłku.

Preparat nie zawiera laktozy.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

OGRANICZENIA STOSOWANIA: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

Witamina A (beta karoten) pochodzi spoza UE.
Witamina E pochodzi z UE.