SOLGAR Fitosterole kompleks

7946
Producent: SOLGAR
Dostępność:
Jest
szt.
119,00 zł

Fitosterole kompleks (100 kapsułek)

Produkt Solgara jest źródłem fitosteroli roślinnych. Fitosterole w preparacie występują w naturalnym kompleksie, tak jak ma to miejsce w naturze (beta sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassicasterol). Dieta ludzi pierwotnych dostarczała przeciętnie 1 g fitosteroli dziennie. Fitosterole (zwane również sterolami roślinnymi) budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych. Fitosterole odgrywają podobną rolę w błonach komórkowych roślin. Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem.

W naturalny wiec sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego. Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2 g dziennie może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15% , już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji. Obecnie cały czas prowadzone są badania kliniczne dokumentujące pozytywny wpływ spożywania fitosteroli w wielu obszarach zdrowia. Już dziś wyniki zapowiadają się obiecująco.

SPOSÓB UŻYCIA
DAWKOWANIE 2 kapsułki 2 razy dziennie KURACJA 25 dni

Cztery (4) kapsułki zawierają:

- Kompleks fitosterolowy (z soi) 2000 mg
- Łącznie estry sterolowe (w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol) 1800 mg


Naturalne substancje pomocnicze

Otoczka kapsułki żelowej żelatyna, glicerol roślinny
Olej szafranowy
Barwnik: karmel
Informacja alergiczna

Produkt nie zawiera:
cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują­cych, zapachowych lub barwiących.